ANASAYFA HAKKIMIZDA KAZDAĞLARI DARIDERE ve YAŞAM ETKİNLİKLER İLETİŞİM ve ULAŞIM

ETKİNLİKLER

MİMARLAR ODASI BALIKESİR ŞUBESİ EDREMİT TEMSİLCİĞİ VE BURHANİYE TEMSİLCİLİĞİ DARIDERE DOĞA GEZİSİ VE MANGAL PARTİSİ 29 MAYIS 2022

Mimarlar Odası Balıkesir Şubesi Edremit Temsilciliği ve Burhaniye Temsilciliği
Darıdere Doğa Gezisi ve Mangal Partisi Organizasyonu
Edremit Mimarlar Odası @yusufkorar önceliğinde, program yaparak, bizlerle oldular. Tüm katılımcılara teşekkürler ederiz.
Kaz Dağlarının Oksijen Bacası Darıdere Tabiat Parkı.

 

KAZ DAĞLARINDA İLK KEZ DEFENDER FESTİVALİ!

DEFENDER LOVERS 3. BÜYÜK BULUŞMA

DEFENDER ADVENTURE TEAM

5. CUMHURİYET BAYRAM ETKİNLİĞİ

29-30-31 EKİM 2021

BİTKİLERE YOLCULUK KAZ DAĞLARI - 26 HAZİRAN

Bİ AVUC KAZ DAĞLARININ KALBİNDE BİTKİ YOLCULUĞUNDA 

Bitkilere Yolculuk, şimdiye kadar yaptığımız etkinliklerden en sevdiğimiz, bitki yürüyüşü, bitki ile hem hal, onu anlamaya, hissetmeye, deneyime olan açıklığa doğru bir yolculuk. Bu yolculukta bulunduğumuz bölgenin bitkilerini tanıyor, onlardan öğrenmenin, karşılıklı alışverişin kadim kültürden kalan izlenimlerini görüyor, günümüz toplayıcılığı ve orman dinleyiciliği ile harmanlıyoruz. Toplama yapma konusunda deneyimlerimizi paylaşıyoruz.
⛰Bitkiye Yolculuk - Kazdağları ise zengin Kazdağları florasını tanımaya, Kazdağları Darıdere Tabiat Parkı içerisinde bitki tanıma, bitki toplama, geleneksel yöntemle damıtma gibi konuları paylaşmanın yanısıra olayın içerisine biraz dans, beden hareketleri ve meditasyon da katarak bütüncül bir terapi görmeye niyet ettiğimi bir tam günlük bir program. 26 Haziran cumartesi günü katılmak isteyenleri bekliyoruz. İsteyenler kampı yapacağımız alanda konaklama seçeneklerini değerlendirerek bu bir günlük atölyeyi güzel bir haftasonu etkinliğine dönüştürebilir. Bu güzel organizasyonun yürütücü ve aktarıcıları bizim dışımızda sevgili hocamız @nazimtanrikulu , doğal tarım ve iyi yaşam konularında çalışan @eksibostan ve alanımız @darideretabiat ile birlikteyiz.

Detaylı Bilgi: 

https://www.instagram.com/p/CQNp8gErikm/

 

NİHAN PARMAKSIZOĞLU İLE T'AI CHI CH'UAN İNZİVASI

Nihan Parmaksızoğlu ile T’ai Chi Ch’uan İnzivası

Pandemi ile başlayan ve yoğun şekilde çalışmaya devam eden online grubumuzun üçüncü inzivasına ev sahipliği yapan ‘Darıdere Tabiat Parkı’nda teşekkür ederiz.

Sürekli akan dereleri, köklü ulu ağaçları, şelaleleri ile doğanın tam içinde çalışmaya fırsatı bulduğumuz, tüm elementleri hissettiğimiz bu buluşma tai chi çalışırken kullandığımız tüm güçlü imgeleri yerinde deneyimlenmemize olanak sağladı. Bol yürüyüş, derede yüzme, açık ferah geniş alanlar, keşfedecek bir sürü güzellik bizleri bütün hissettirdi, sağlık sistemimizi destekledi, bizlere ilham verdi. Derinleşme ve sakinlik imkanı sağladı.

Lezzetli yemekler ve aile sıcaklığınız ile bizleri misafir ettiğiniz için tekrar teşekkürler.

 

BAKUT BALIKESİR İL TEMSİLCİĞİ KAMPI NİSAN AYI 2021

BAKUT-Bursa Arama Kurtarma Spor Kulübü, Balıkesir İl Temsilciliği Darıdere'de Kamp Yaptı

Balıkesir İl Temsilcisi Metin Ceylan yönetiminde kamp gerçekleşti.

Kampta arama kurtarmaya yönelik program gerçekleşti.

Detaylı görsel: 

 https://www.facebook.com/watch/?v=3010889472467857

BAKUT ULUSAL YAZ KAMPI